levent çiçekçi

Hiç yolunuz maslak’ a düştü mü?
leventteki  çiçekçilerin önünden geçerken o mis gibi çiçeklerin kokusunu burnunuza çektiniz mi?
İnanın insan doğanın verdiği bu hediyelerin farkına vardıkça daha da yaşam sevinciyle doluyor.
Geçtiğimiz gün maslakta ilerlerken işte tam da bahsettiğim bu çiçekçinin önünde durdum. Öyle sakin sakin inceledim güzelim çiçekleri, renkli renkli yaprakları, muhteşem simetrisi, derin bir işçilik. Sanki maslakta bir çiçekçi değil de matematik müzesinin önüde gibiydim. Tüm insanlar koşuşturmacasındayken ve koşar adımlarla bir yerlere yetişmeye çalışırken ben sanki ay tutulması yaşıyormuş gibi donakalmıştım ki bir sesle irkildim ;”Buyur abi, nasıl yardımcı olayım, kadife güller var, orkide var, bonsai var, papatyalar, sümbüller var, ne vereyim abi?”

Kız arkadaşımı düşündüm o an acaba hangisini alsam mutlu olurdu ? acaba hangisi onun eline en güzel yakışırdı, bir buket papatyalı kadife güllü bir buket aldım kokusunu çektim içime, evet onun eline bu güzel çiçekler ve bu güzel çiçeklerin kokusu en yakışırdı dedim aldım koşarak ilerledim mutlulukla... Onun içindede aynı mutluluğu hissetmek arzusuyla ilerledim.

Düşüncelerimin arasından sıyrılıp da oraya o ana geri dönmem birkaç saniyemi aldı ve afallamış bir ifadeyle başımı sağa sola salladım. Kafamdaki bu düşüncelerle yoluma devam ettim. Kim bilir belki bir gün çok daha uzun takılıp kalır ve yeniden huzur veren şeyleri düşünürüm. Sevdiğim kızın elinde bu güzel buketin mutluluğunu görerek gündelik sıkıntılarımdan sıyrılır hayatın güzelliklerini görebilirim.
Maslakta bir çiçekçinin günlük hayatımdan beni koparıp bu güzel duyguları yaşatmış olmasına teşekkür ediyor, hayatıma kaldığım yerden devam ediyordum artık.